5 miejsce APN 2006 w turnieju Widok Cup

widok cup Turniej halowy Widok Cup, który odbył się w Skierniewicach stał na wysokim poziomie. Zwycięstwo odniosła Lechia Tomaszów Mazowiecki. APN 2006 zajął 5 miejsce. Nagrodę za grę Fair Play otrzymał zawodnik APN – Antoni Eksman.

W dwudniowym turnieju wzięło udział dwanaście drużyn, które łącznie zdobyły 182 gole i rozegrały 50 meczów. Mimo młodego wieku zawodnicy zaprezentowali umiejętności i zagrania, które nie odbiegały od poziomu prezentowanego przez seniorów.

APN w pierwszemu dniu nie zdołał wypracować sobie przepustki do drugiej rundy turnieju. Ta sztuka udała się w dniu drugim, gdyż regulamin turnieju Widok Cup daje szansę nawet wygrania turnieju tym zespołom, które w pierwszym dniu zaprezentowały się gorzej. O charakterze zespołu świadczy fakt jak potrafi sobie radzić w chwilach trudnych. Nasi piłkarze mimo coraz większej presji narastającej w drugim dniu wygrali z Borutą w barażach o wejście do 1/4 finału. W drugim spotkaniu barażowym o wejście do najlepszej czwórki nasi zawodnicy musieli uznać wyższość Talentu Białystok, który ostatecznie zajął drugie miejsce w turnieju. APN 2006 musiał skoncentrować się na walce o pozycję 5-8.

I ta rywalizacja okazała się zwycięska. W pierwszym spotkaniu o pozycję 5-8 nasi piłkarze pokonali AF Widzew Łódź 2-1. W spotkaniu o miejsca 5-6 APN mimo utraty gola już w 7 sekundzie zdołał w regulaminowym czasie gry zremisować z pierwszym zespołem gospodarzy – Widokiem Skierniewice, z którym w grupie przegrał. W serii rzutów karnych to nasi zawodnicy zachowali więcej zimnej krwi, dzięki czemu mogli cieszyć się z zajęcia w końcowej klasyfikacji 5 miejsca.

– Jestem przekonany, że rywalizacja na tak wysokim poziomie pozytywnie wpłynie na każdego zawodników – tłumaczy Michał Sikorski, trener APN 2006. – Rywalizacja halowa to pewna nowość dla naszych graczy. W ciągu roku rzadko korzystamy z tej bazy treningowej. Większość jednostek treningowych staramy się przeprowadzać na boiskach tak jak to miejsce w lepiej rozwiniętych piłkarsko krajach europejskich. Turniej Widok Cup to jeden z wielu zawodów jakie nasi zawodnicy rozegrają w życiu. To bardzo dobry sprawdzian ich umiejętności, a także możliwość dla sztabu szkoleniowego, by przyjrzeć się jak realizowane są założenia taktyczne. Dostrzegam w tym elemencie jeszcze spore pole do poprawy. Będziemy organizować dla drużyny kolejne sprawdziany, by móc dokładnie analizować postępy prezentowane przez każdego zawodnika.

Końcowa klasyfikacja
1. Lechia Tomaszów Maz.
2. AP Talent Białystok
3. Polonia Warszawa
4. Widzew Łódź
5. APN Piotrków Trybunalski
6. Widok I Skierniewice
7. Akademia Futbolu Widzew Łódź
8. Stadion Sląski Chorzów
9. Widok II Skierniewice
10. Boruta Zgierz
11. Football Academy Ursynów
12. KKS Koluszki

Grupa B:
Kolejka I
APN 2006 Piotrków Trybunalski – KKS Koluszki 3:0
Kolejka II
APN 2006 Piotrków Trybunalski – Widok I Skierniewice 0:4
Kolejka III
Talent Białystok – APN 2006 Piotrków Trybunalski 6:3
Kolejka IV
APN 2006 Piotrków Trybunalski – Stadion Śląski Chorzów 2:2
Kolejka V
APN 2006 Piotrków Trybunalski – Football Academy Ursynów 1:4

Baraż o 1/4 finału
Boruta – APN 2006 Piotrków Tryb. 0-3
Talent – APN 2006 Piotrków Tryb. 6-0

Walka o pozycję 5-8
AF Widzew – APN 2006 Piotrków Tryb. 1-2

Rywalizacja o miejsce 5-6
Widok I Skierniewice – APN 2006 Piotrków Tryb. 2:2 k. 2:3

Kadra APN: Jakub Szczepański, Igor Mielczarski, Paweł Leszczuk, Bartosz Kopański, Oskar Uniszewski, Wiktor Błaszczyk, Mikołaj Błaszczyk, Antoni Eksman, Piotr Kiełbik, Maciej Pstrokoński, Paweł Ryżewski, Filip Rogoziński
Trener: Michał Sikorski

Fot. widokskierniewice.pl

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}