Filip Vervoort i historia jego pierwszego oficjalnego meczu ligowego w Holandii!

Filip Vervoort na co dzień reprezentuje APN Piotrków Trybunalski. Jednak w trakcie ferii zimowych, które spędził w Holandii jako członek klubu R.K.V.V. Volharding miał okazję rozegrać swój pierwszy oficjalny mecz w holenderskich rozgrywkach ligowych. 

Filip Vervoort (rocznik 2006) reprezentuje barwy APN Piotrków Tryb. od 2012 roku. W trakcie ferii zimowych br. Filip wyjechał do Holandii – do rodzinnego kraju swojego taty. Nasz zawodnik skorzystał z gościnności klubu R.K.V.V. Volharding dzięki czemu 20 lutego 2016 r. mógł rozegrać swój pierwszy mecz ligowy w Holandii.

Zanim jednak do tego doszło – przed wznowieniem rozgrywek ligowych Volhanding rozegrał mecz sparingowy z zespołem z wyższej ligi (poziom E1) Achates Ottersum. Drużyna, w której wystąpił Filip na tle silniejszego przeciwnika zaprezentowała się bardzo korzystnie. Ostatecznie jednak w końcówce spotkania straciła dwie bramki i musiała uznać wyższość przeciwnika. Filip w tym spotkaniu pełnił funkcję kapitana zespołu.

Po sparingowym przetarciu Filip wystąpił w meczu ligowym. Volhanding wygrało z zespołem Belfedia. Zespół Filipa stworzył w tym spotkaniu wiele sytuacji podbramkowych jednak niska skuteczność pozwoliła wygrać Volhanding w stosunku 3-2. Zdaniem trenera drużyny oraz jej kapitana Volhanding w sezonie 2015/16 nie grała jeszcze tak dobrze. Szkoleniowiec zespołu podziękował Filipowi za dołączenie do drużyny.

Spotkanie między Volhanding a Belfedią obserwował scout jednego z większych holenderskich klubów – PSV Eindhoven.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}