Podsumowanie 2016 roku APN Piotrków Trybunalski

To był bardzo intensywny rok, pełny sportowych emocji, indywidualnych postępów zawodników, a także organizacyjnych kroków naprzód w zarządzaniu klubem. Zapraszamy do zapoznania się z rokiem 2016 APN w pigułce!

Cykl turniejów halowych APN Cup

W okresie zimowym zorganizowaliśmy kilka turniejów halowych dla roczników od 2003 do 2009. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników – głównie z drużyn województwa łódzkiego. Wszystkie zawody odbyły się w hali sportowej w Moszczenicy.

Powołania do kadr

Nasi adepci z roczników 2003, 2004 i 2005 otrzymali powołania do kadry województwa łódzkiego oraz okręgowego ZPN. Z rocznika 2003 docenieni zostali Hubert Klimczyk (kadra ŁZPN) i Daniel Turlik (ŁZPN). Z rocznika 2004 Adam Dębiński (ŁZPN), Marcel Żegota (OZPN), Alan Lewandowski (OZPN) i Jakub Ryżewski (OZPN). Z rocznika 2005 Marcel Wojtasik (ŁZPN) i Patryk Masiarek (OZPN).

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

To była bardzo ciekawa przygoda. Nasi adepci z rocznika 2006 najpierw wygrali powiatowe eliminacje turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. W kolejnej fazie – w finałach wojewódzkich również nasz zespół okazał się najlepszy, dzięki czemu awansował do finału rozgrywek, które odbyły się w Warszawie. Już samo dotarcie do ostatniego etapu największego turnieju dla dzieci w Polsce jest wyjątkowym, a zarazem historycznym osiągnięciem. Żadnej drużynie z Piotrkowa nie udało się dotrzeć do finałowej rywalizacji.

W drużynie APN 2006, która osiągnęła ten wynik wystąpili: Jakub Szczepański, Piotr Kiełbik, Mikołaj Błaszczyk, Igor Mielczarski, Filip Vervoort, Antoni Eksman, Bartłomiej Odrzywolski, Kacper Kiełkiewicz, Oskar Uniszewski, Paweł Leszczuk, Paweł Ryżewski, Maciej Pstrokoński.

Liga Wojewódzka rocznika APN 2003

W debiutanckim sezonie ligowym APN 2003 uczestniczył w rozgrywkach ligi Młodzik D1. Nasi gracze ostatecznie zajęli 2 miejsce w tabeli przegrywając decydujące o pierwszym miejscu spotkanie z GKS Bełchatów. W całym sezonie APN 2003 zdołał odnieść 17 zwycięstw, 2 razy zremisował i raz przegrał. Zdobył 128 bramek tracąc jedynie siedem.  Dzięki tak dobrej postawie nasza drużyna awansowała do II ligi wojewódzkiej C2.

W drużynie APN 2003, która osiągnęła ten wynik wystąpili: Mikołaj Słowiński, Hubert Błaszczyk, Krzysztof Błaszczyk, Hubert Klimczyk, Sebastian Ochocki, Igor Stefański, Łukasz Dziadczyk, Natan Król, Jakub Kucewicz, Filip Gałecki, Jan Bączkowski, Norbert Kowalski, Stefan Kołek, Daniel Czajkowski, Sergiusz Pyszkiewicz, Marcel Majchrowski, Jakub Stępień, Adam Dębiński, Marcel Żegota, Alan Lewandowski, Jakub Ryżewski, Jan Jakubczak, Bartosz Sitarz, Dawid Kowalski i Kacper Krzaczyński.

Projekt Akademii Przedszkolaka

Akademia Przedszkolaka APN powstała w 2015 roku i bardzo szybko okazało się, że w Piotrkowie Trybunalskim jest ogromne zapotrzebowanie na zajęcia w formie gier i zabaw dla najmłodszych. 50 dzieci z rocznika 2010 i młodszych regularnie uczestniczy w zajęciach, zaś ze względu na z dnia na dzień powiększającą się liczbę chętnych już niebawem otworzymy nowe grupy. Zajęcia w Akademii Przedszkolaka charakteryzują się atrakcyjną formą treningów przeprowadzanych w małych grupach pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

APN Futbol Cup

APN Futbol Cup to dwudniowy turniej piłkarski organizowany przez naszą akademię. W każdej edycji występują najlepsze kluby z Polski – m.in. Legia Warszawa, Znicz Pruszków, Kosa Konstancin, Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Cracovia Kraków. Oprócz tego w czasie dwóch edycji gościliśmy takie kluby jak: Swansea City (Anglia), Slavia Praga (Czechy), FC Super Nova (Łotwa), Wołyń Łuck (Ukraina). W poprzednich dwóch edycjach w turnieju rywalizowały drużyny z rocznika 2006. Obecna edycja będzie miała jednak inny przebieg. Na ten moment pozostawimy Was jeszcze w tajemnicy. Szczegóły niebawem!

Rozgrywki ligowe

W sezonie 2016/17 pięć drużyn APN występuje w rozgrywkach ligowych.

  • APN rocznik 2003 – na wiosnę awansował do 2 ligi wojewódzkiej. Po rundzie jesiennej na poziomie ligi wojewódzkiej nasz zespół zajmuje 6 miejsce w grupie. Rywalami APN są: AKS SMS Łódź, Ceramika Opoczno, RTS Widzew, Pelikan Łowicz, Widok II Skierniewice, MULKS Łask, WKS Wieluń.
  • APN rocznik 2004 – po pierwszej rundzie sezonu nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w lidze Młodzik D1, które na ten moment premiuje awansem do 2 ligi wojewódzkiej. Przeciwnikami APN są: Piotrcovia Piotrków Trybunalski, GKS Bełchatów II, Włókniarz Moszczenica, Polonia Piotrków Trybunalski, Szczerbiec Wolbórz, Luciążanka Przygłów, LKS Mierzyn i LKS Start Niechcice.
  • APN rocznik 2005 – po rundzie jesiennej zespół zajmuje 2 miejsce w lidze Młodzik D2, w której nie ma awansów, ani spadków. Rywalami APN są: Szóstka Radomsko, GUKS Gorzkowice, RAP Radomsko, GKS Bełchatów, Omega Kleszczów, UKS Gmina Rozprza, Włókniarz Zelów, Astoria Szczerców, Concordia Piotrków Trybunalski, Grabka Grabica i LKS Wola Krzysztoporska.
  • APN rocznik 2006 – w sezonie 2015/16 drużyna zakończyła rywalizację w lidze Orlik E2 na 2 miejscu. Obecnie nasz zespół zajmuje 5 miejsce w lidze Orlik E1 z jednym meczem rozegranym mniej. Rywalizacja toczy się z najlepszymi drużynami w województwie łódzkim. APN mierzy się z: Lechią Tomaszów, Łódzką Akademią Futbolu, Wartą Sieradz Jr I, GLKS Andrespolią, Widokiem Skierniewice, Sport Perfect, LKS Jutrzenką Bychlew, UKS SMS Łódź, Stalą Głowno, ŁKS-em Łódź i Widzewem Łódź.
  • APN rocznik 2008 – podopieczni Marka Rękorajskiego zajmują 8 miejsce w lidze Żak F1 z dwoma meczami rozegranymi mniej. Podobnie jak w przypadku rocznika 2006 nasz zespół mierzy się z najlepszymi zespołami z województwa łódzkiego. APN rywalizuje z: UKS SMS Łódź, Pogonią Zduńska Wola, Lechią Tomaszów, Widokiem Skierniewice, Wartą Sieradz Jr I, Borutą Zgierz, Łódzką Akademią Futbolu, Victorią Rąbień, Sport Perfect, Milan Scuola Calcio Łódź i Włókniarzem Pabianice.

Turnieje, mecze ligowe i sparingi

W 2016 roku zespoły APN Piotrków Trybunalski wzięły udział w 36 turniejach. M.in. w Korona Cup w Kielcach, Widok Cup w Skierniewicach, Omega Cup w Kleszczowie, API Cup w Zakopanem, Victoria Cup w Częstochowie czy Mazovia Cup w Tomaszowie Mazowieckim. APN uczestniczył także w Halowych Mistrzostwach OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, zawodach Młode Piłkarskie Talenty w Będzinie, a także w Memoriale im. Romana Kaźmierczaka. W wielu turniejach nasi gracze wybierani byli najlepszymi zawodnikami zawodów.

Dodatkowo w minionym roku nasi adepci rozegrali 78 meczów ligowych. Rozegrali 42 sparingi. Wzięli udział w 12 turniejach w ramach rozgrywek OZPN.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}