Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku 2016: 13 miejsce w Polsce w kategorii U-10!

APN Piotrków rocznik 2006 zajął 13 miejsce spośród kilkunastu tysięcy drużyn, które wzięły udział w tegorocznej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największego turnieju piłkarskiego w Europie.

W ogólnopolskim finale turnieju kategorii U-10, który odbył się w Warszawie występowali mistrzowie wszystkich województwa. APN Piotrków Tryb. reprezentował naturalnie województwo łódzkie.

Wyniki APN:
Łódzkie – Opolskie 0:1
Łódzkie – Świętokrzyskie 2:1
Bramki: Bartłomiej Odrzywolski (dwie)
Łódzkie  Lubuskie 1:3
Bramka:
Bartłomiej Odrzywolski
Łódzkie – Wielkopolskie 1:2
Bramka: Piotr Kiełbik
Łódzkie – Podlaskie 2:0
Bramki: Bartłomiej Odrzywolski (dwie)
Łódzkie – Warmińsko Mazurskie 3:0
Bramki: Bartłomiej Odrzywolski, Oskar Uniszewski, Kacper Kiełkiewicz
Kadra: Jakub Szczepański, Maciej Pstrokoński, Paweł Ryżewski, Filip Vervoort, Antoni Eksman, Piotr Kiełbik, Paweł Leszczuk, Igor Mielczarski, Oskar Uniszewski, Bartłomiej Odrzywolski, Kacper Kiełkiewicz, Mikołaj Błaszczyk.

APN jest pierwszą drużyną z okręgu piotrkowskiego w 16-letniej historii turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To właśnie w tym turnieju swoją karierę zaczynali obecni reprezentanci Polski – m.in. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Warto dodać, że nasi adepci podczas finałów mieli okazję poznać tak wybitne postaci polskiego futbolu jak Zbigniew Boniek, Roman Kosecki czy selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka.

Mecze turnieju były obserwowane przez trenerów kadr młodzieżowych reprezentacji Polski: Rafała Janasa, Marcina Dornę, Roberta Wójcika oraz Bartłomieja Zalewskiego.

Dostrzegając szerszą perspektywę z całą stanowczością należy stwierdzić, że udział w finale ogólnopolskim jest ogromnym sukcesem. Na uwagę zasługuję fakt, że nasza drużyna w przekroju całego finału utrzymywała dobry poziom gry. Wyrównana rywalizacja z drużynami prezentującymi wysoki poziom wyszkolenia może przynieść tylko pozytywne skutki. W rywalizacji na tym poziomie o ostatecznym zwycięstwie lub porażce decydują szczegóły. Sukcesy osiągane przez poszczególne drużyny APN są efektem przemyślanej, systemowej pracy z grupami młodzieżowymi. Takie osiągnięcia jak udział w finałach największych turniejów są efektem pracy wszystkich trenerów, zawodników oraz wsparcia rodziców. Na każdy sukces składa się praca i cierpliwość wielu osób. Jak widać niemożliwe nie istnieje.

Przed drużynami kolejne miesiące wytężonej pracy i stała poprawa organizacji klubu. Jako klub jesteśmy jednak pewni, że obraliśmy dobrą drogę. Możemy czuć wielką satysfakcję, że dzięki ciężkiej pracy zawodników w ciągu roku wzięliśmy udział w finałach ogólnopolskich dwóch największych turniejów w Polsce – turnieju Deichmann oraz Tymbark, a warto pamiętać, że APN funkcjonuje od 2012 roku. o_puchar_tymbarku_apn_piotrkow

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}