Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku: historyczny sukces APN!

APN 2003 Piotrkow TrybunalskiXV edycja ogólnopolskiego turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarsku przyniosła najlepszy wynik drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego w jego historii! APN 2003 zajął trzecie miejsce w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim!

APN wystawił do turnieju drużyny w dwóch kategoriach wiekowych – U-10 i U-12. Obie drużyny awansowały w październiku ubiegłego roku do finałów wojewódzkich, które odbyły się 23 i 24 marca w Łodzi.

Kategoria U-10.

Nasz klub reprezentowali zawodnicy ARPiT Koluszki, którzy uczestniczą we wspólnym projekcie sportowym między oboma klubami. Dzięki tej współpracy młodzi piłkarze z Koluszek mogli wystąpić w turnieju i podjąć rywalizację z najlepszymi klubami w województwie.

Drużyna zaprezentowała się bardzo korzystnie docierając aż do półfinału, w którym rywale okazali się lepsi o jedną bramkę. Ostatecznie zespół zajął w swojej kategorii 4 miejsce.

Kategoria U-12

APN 2003 kroczył pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa aż do półfinału rozgrywek w swojej kategorii. W nim nasi zawodnicy zmierzyli się z UKS SMS Łódź. Mimo, że drużyna ostatecznie przegrała, pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

W meczu o trzecie miejsce APN 2003 nie dał najmniejszych szans rywalowi wygrywając różnicą 11 bramek. Sztab szkoleniowy jest zadowolony z postawy oraz poziomu gry zespołu.

Zawody w tej kategorii wiekowej wygrała drużyna UKS SMS Łódź pokonując w finalue AP Mazovię Tomaszów Mazowiecki.

Trzecie miejsce osiągnięte przez APN to jak dotąd najlepszy wynik w historii udziałów piotrkowskich drużyn w tym, niezwykle prestiżowym ogólnopolskim turnieju. Warto dodać, że była to już 15 edycja. Z perspektywy istnienia Akademii Piłkarskiej w Piotrkowie Trybunalskim od 2012 roku jest to znaczące osiągnięcie dla naszego klubu.

To jednak nie jedyna miła wiadomość! Podczas ceremonii wręczania nagród okazało się, że organizatorzy wybrali Huberta Błaszczyka najlepszym bramkarzem finałów wojewódzkich!

Serdecznie gratulacje dla całej drużyny!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}