Dawid Rosiak: Z APN przez SMS do kadry województwa

Dawid Rosiak Wychowanek APN Piotrków Trybunalski – Dawid Rosiak kilka miesięcy temu przeniósł się do SMS Łódź. Jego umiejętności szybko zostały zauważone, co zaowocowało, że utalentowany golkiper regularnie powoływany jest do kadry województwa.

– Gra w kadrze województwa to duże wyróżnienie dla zawodnika w moim wieku – wyjaśnia Dawid Rosiak. – Cieszę się, że zostałem zauważony przez trenerów kadry. Grupa przyjęła mnie bardzo dobrze. Szybko znalazłem wspólny język z chłopakami.

W początkach szkolenia Dawida Rosiaka uczestniczył Andrzej Krzyształowicz, były bramkarz m.in. ŁKS i Polonii Warszawa. – Od trenera Krzyształowicza nauczyłem się wielu cech ważnych z punktu widzenia bramkarza. Uzyskałem od niego wiele cennych porad, które cały czas się przydają – dodaje Dawid.

Były bramkarz APN zdradza dlaczego zdecydował się zmienić barwy klubowe. – Nie chodziło o trening. Zarówno w SMS jak i w APN treningi stoją na bardzo wysokim poziomie. W SMS pozostanę do końca gimnazjum. Wtedy zastanowię się co dalej. Chcę jednak stale podnosić sobie poprzeczkę, by móc systematycznie stawać się lepszym zawodnikiem – kończy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}