Hubert Klimczyk: Kapitan musi oddawać charakter drużyny


APN 2003 rozgrywa swój pierwszy sezon w lidze wojewódzkiej. Hubert Klimczyk jest kapitanem tego zespołu. Porozmawialiśmy z nim m.in. o minionym roku i o planach na następny. Zarówno zespołowych jak i tych indywidualnych. 

Jaki to był rok dla Ciebie i dla zespołu?

– Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Myślę że przynajmniej w ostatnich półroczu był to dla nas trudny okres. Kilku zawodników zmieniło klub. Frekwencja na treningach też nie zawsze była taka jakiej bym oczekiwał ze względu na choroby czy kontuzje. Przetrwaliśmy jednak ten czas i sądzę, że teraz może być tylko lepiej. Zyskaliśmy jako grupa przez te sytuacje sporo doświadczenia.

A jak oceniasz swoje indywidualne postępy?

– Myślę, że nie zmarnowałem tego roku i poprawiłem kontrolę nad piłką, ale także nabrałem większej pewności siebie na boisku. Kiedyś nie wierzyłem w to, że mogę strzelać dużo bramek dla drużyny. Zawsze widziałem siebie w roli tego, który dogrywa do pustej bramki, a nie do niej strzela. Teraz uwierzyłem w to że, ja też potrafię.

Ta pewność wynika z doświadczenia, kolejnych spotkań, ciężkiej pracy na treningu?

– Myślę że z wszystkiego w jakiejś części.

Co czułeś gdy pierwszy raz otrzymałeś powołanie do kadry województwa?

– Że coś jednak potrafię. Uwierzyłem jeszcze bardziej w siebie i uświadomiłem sobie, że mogę rywalizować nawet z najlepszymi. Wiem, że za tym idzie równie ciężka praca, którą chcę wykonywać na każdym treningu.

Jak wspominasz pierwsze zgrupowanie? Stres czy bardziej ekscytacja wywołana nowym wyzwaniem?

– Nie ma co ukrywać – denerwowałem się tym czy koledzy z kadry mnie zaakceptują. Z drugiej strony byłem niezwykle podekscytowany tym, że zagram.

Jaka jest twoja optymalną pozycja na boisku? Czy już teraz potrafisz ją określić?  Trener chyba nie przypisuje Was do jednej pozycji?

– Uważam, że dobrze sprawuje się na prawej pomocy. Faktycznie – trener czasem zmienia nam pozycję, aby sprawdzić jak sobie dajemy na nich radę. To pozwala spojrzeć na wydarzenia boiskowe z innej perspektywy.

Jak sobie radzisz z opaska kapitana? Co ona dla Ciebie znaczy? Jaka rolę twoim zdaniem powinien odgrywać kapitan zespół na boisku i poza nim?

– Od zawsze czułem się kapitanem tego zespołu chociaż nim nie byłem. Próbowałem zachowywać się jak on. Motywowałem chłopaków kiedy była potrzeba. Starałem się walczyć do ostatniej minuty nawet gdy już nie miałem sił. Teraz jest tak samo . A co do roli kapitana myślę, że on ukazuje charakter drużyny  i musi  czuwać nad tym, by drużyna była drużyną, a nie zbieraniną chłopaków z podwórka, którzy przychodzą na trening tylko po to żeby coś porobić.

Jaki cel stawiasz sobie na ten rok?

– Chciałbym dostać się razem z drużyną do 1 ligi wojewódzkiej, a jeśli chodzi o prywatne cele to np.  chcę zrobić 1000 żonglerek. Myślę że gdy zrealizuje jeden cel to dopiero potem postawie sobie drugi.

Kto jest Twoim wzorem do naśladowania?

– Myślę że dobrym wzorem do naśladowania jest Cristiano Ronaldo ponieważ on sam ciężką pracą pomimo krytyki itd. doszedł do takiego stopnia mistrzostwa.

Jesteś jeszcze bardzo młody, ale ciekawi mnie czy przykładasz już wagę do tego co jesz? Do odpowiedniej regeneracji?

– Przede wszystkim nie jem fast foodów. Może mam trochę łatwiej w tym względzie, bo nigdy jakoś specjalnie za takim jedzeniem nie przepadałem. Bardzo sporadycznie (raz na miesiąc czy dwa) sięgam po czekoladę czy chipsy. A co do codziennych posiłków to zawsze staram się zaczynać i kończyć dzień płatkami kukurydzianymi czy owsianymi z mlekiem. W szkole drugie śniadanie – zazwyczaj jakaś kanapka. Potem obiad (jeszcze w szkole) i kolejny w domu. Po treningu owoc i tak jak wspomniałem na kolacje płatki z mlekiem.

Wziąłeś udział w wydarzeniu, które ma zwrócić uwagę na problem żołnierzy z zespołem stresu pourazowego, która polega na robieniu 22 pompek dziennie przez 22 dni. Dlaczego?

– Dostałem tzw. wyzwanie na Facebooku i je zrealizowałem. To ciekawy sposób na zwrócenie uwagi na rzeczy, które są ważne. A dodatkowo osoby, które nie ćwiczą będą miały motywację i pretekst, żeby zacząć ćwiczyć.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}