Mazovia minimalnie lepsza w sparingu

Jan JakubczakAPN 2003 po stojącym na wysokim poziomie meczu kontrolnym uległ AP UKS Mazovii Tomaszów Mazowiecki. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jan Jakubczak.

Oba zespoły wykazały się ogromny zaangażowaniem. Mimo, że nasi piłkarze zeszli z boiska pokonani to jednak nie mają powodów do rozczarowań. Zaprezentowali bardzo wysokim poziom. Rywal to mistrz okręgu w tej kategorii wiekowej. Spotkania z takimi przeciwnikami to niezwykle ważna lekcja i trzeba oddać naszym zawodnikom, że zadania nakreślone na to spotkanie wykonali bardzo dobrze.

Wynik mógł wyglądać zupełnie inaczej, gdyż obie drużyny miały swoje sytuacje. Tym razem lepszy okazał się rywal, jednak kto wie czy już w kolejnym spotkaniu szala zwycięstwa nie przechyli się na korzyść APN.

Najważniejszy jest jednak poziom gry. A ten jak na tę kategorię wiekową stał na bardzo wysokim poziomie. Nasi piłkarze w swoim stylu utrzymywali się na przy piłce na połowie przeciwnika, jednak przy dobrze zorganizowanej drużynie Mazovii niezwykle trudno było o sytuacje bramkowe. Żelazna defensywa i bardzo groźne kontry w wykonaniu rywali zakończyły się bramkami, które dały zwycięstwo Mazovii.

– Obie drużyny zaprezentowały bardzo wyrównany poziom. Kibice, którzy obserwowali mecz na pewno nie mogli się nudzić. Nie było „kopaniny”. Akcje były przemyślane – widać ułożenie taktyczne i dyscyplinę – wyjaśnia Marcin Suski, trener Mazovii. – Każda z drużyn ma inne walory. APN dłużej utrzymuje się przy piłce, my z kolei wolimy grać z kontry, przyśpieszamy akcje już na połowie rywala. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że są to dwie najlepsze drużyny w naszym okręgu w tej kategorii wiekowej. Cieszę się z tej współpracy. Będziemy rozgrywać mecze kontrolne dość często, bo widać, że obie drużyny mogą na takich potyczkach tylko zyskać.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}