Wspólny projekt APN Piotrków i Football Partner

maciej-szymanski football partnerAPN Piotrków wraz z Football Partner stworzył centrum treningu indywidualnego dla zawodników z województwa łódzkiego.

Na podstawie obserwacji rozgrywek ligowych oraz turniejów tworzona jest baza zawodników, którzy objęci są treningami, a także monitoringiem. Już w tej chwili, wśród zawodników regularnie trenujących są reprezentanci województwa i Polski w swoich kategoriach wiekowych. Opieką objęci są chłopcy od 7 roku życia (pierwsza klasa szkoły podstawowej) aż do juniora starszego (19 lat).

Każdy z zawodników ma opracowany swój program treningowy, który realizuje zarówno w zakresie motorycznym jak i techniczno – taktycznym. Poza samymi zajęciami na boisku, piłkarze będą mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów takich jak: dietetyk, psycholog, fizjoterapeuta, a także odbycia specjalistycznych badań motorycznych. W zależności od wieku zawodników, każdy z nich uzyska dostęp do określonego pakietu badań. Treningi są monitorowane poprzez analizę planów treningowych, a także nagrane fragmenty treningów.

– Wspólnie z trenerem Michałem Sikorskim mamy podobne spojrzenie na piłkę nożną, na rozwój zawodników – wyjaśnia Maciej Szymański z Football Partner. – Chcemy kompleksowo rozwijać zawodników, z którymi współpracujemy. Chodzi głównie o to, aby wprowadzać ich do zawodowej piłki stopniowo. Nie zależy nam na tym, aby zawodnicy byli mistrzami w wieku 15 lat. Młodzi piłkarze muszą być gotowi do gry na wysokim poziomie w wieku 19-21 lat. To jest dla nas najważniejsze. Ogromny nacisk kładziemy na ich świadomość i profesjonalne, sportowe zachowanie również poza boiskiem. Mowa tutaj o właściwej diecie, regeneracji, ale także byciu wzorem dla innych osób ze swojego środowiska. Zależy nam, aby Ci młodzi chłopcy w przyszłości wyrośli nie tylko na dobrych piłkarzy, ale przede wszystkim na dobrych ludzi.

Istotną kwestią jest również to, by współpracować z trenerami klubowymi, którzy pracują z nimi w zdecydowanie większym wymiarze czasu. Wierzymy, że wspólnie możemy jeszcze lepiej pomóc zawodnikowi.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://apnpiotrkow.pl/wp-content/uploads/2014/09/strona-apn-header.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}